Konec bezplatných sběrných dvorů na Kladně

Foto: Pixmac.cz

Kladenští obyvatelé byli, díky Odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna, zvyklí na bezplatné ukládání odpadu ve sběrných dvorech. Tato služba vznikla loňský rok, teď bude kvůli podvodníkům zrušena.

 

 

Velkoobjemový odpad mohli obyvatelé města, bezplatně ukládat do dvou sběrných dvorů v Rozdělově a Dubí, mnozí si od této služby slibovali čistější město a ekologičtější smýšlení obyvatelstva. Město Kladno dotovalo, svoz odpadu od každého občana částkou 400 Kč, ze svého rozpočtu. Svoz však začali zneužívat lidé z okolních obcí a hlavně někteří podnikatelé.

„Do dvorů přijížděla firemní auta. Jejich řidiči označovali náklad za odpad fyzických osob, jež oni pouze přepravují,“ popsal vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna Radovan Víta.

V letošním roce by již město Kladno nebylo schopné raketový nárůst odpadu pokrýt a tak přikročil kladenský magistrát k ráznému kroku a bezplatné sběrné dvory zrušil. Magistrát argumentuje poznámkou že: Zatímco v lednu 2010 bylo ze sběrbých dvorů svezeno 8 van, v říjnu to bylo již 38 van s velkoobjemovým odpadem.

Obyvatelé nemusejí věšet hlavy protože budou moci nadále využívat velkoobjemové kontejnery, které jsou každý měsíc rozmísťovány v ulicích Kladna dle předem daného rozpisu.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Je to škoda že se dvory ruší,spíš je mohli zpoplatnit nějakou částkou.Poslední dobou začínalo být na sídlištích a kolem silnic v okolí Kladna čistěji-ted se to asi zhorší.S těma vanama to není jen tak,ty samé osoby co odkládali odpad ve dvorech,a neměli by,ho ted hodí už do tak přeplněných van,nebo se objeví ve škarpách.Kromě toho mobilní sběrny nebezpečného odpadu mají divnou pracovní dobu.Měli by mít otevřeno spíš odpoledne ne dopoledne to tam mužou vyvážet odpad spíš ti podnikavci.

Komentáře jsou uzavřeny.