Přeskočit na obsah

Konec bezplatných sběrných dvorů na Kladně

Foto: Pixmac.cz

Kladenští obyvatelé byli, díky Odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna, zvyklí na bezplatné ukládání odpadu ve sběrných dvorech. Tato služba vznikla loňský rok, teď bude kvůli podvodníkům zrušena.

 

 

Velkoobjemový odpad mohli obyvatelé města, bezplatně ukládat do dvou sběrných dvorů v Rozdělově a Dubí, mnozí si od této služby slibovali čistější město a ekologičtější smýšlení obyvatelstva. Město Kladno dotovalo, svoz odpadu od každého občana částkou 400 Kč, ze svého rozpočtu. Svoz však začali zneužívat lidé z okolních obcí a hlavně někteří podnikatelé.

„Do dvorů přijížděla firemní auta. Jejich řidiči označovali náklad za odpad fyzických osob, jež oni pouze přepravují,“ popsal vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna Radovan Víta.

V letošním roce by již město Kladno nebylo schopné raketový nárůst odpadu pokrýt a tak přikročil kladenský magistrát k ráznému kroku a bezplatné sběrné dvory zrušil. Magistrát argumentuje poznámkou že: Zatímco v lednu 2010 bylo ze sběrbých dvorů svezeno 8 van, v říjnu to bylo již 38 van s velkoobjemovým odpadem.

Obyvatelé nemusejí věšet hlavy protože budou moci nadále využívat velkoobjemové kontejnery, které jsou každý měsíc rozmísťovány v ulicích Kladna dle předem daného rozpisu.