Změna 2012 vrátila peníze spojené s kauzou Rath

Změna 2012 se od konkurenčních stran odlišuje naprostou transparentností své volební kampaně. Všechny příjmy a výdaje běží přes veřejně přístupný účet. Díky tomu jsme také odhalili dar, který nám poskytla osoba spojovaná s kauzami Davida Ratha, podnikatelka ze Slánska Ivana Salačová. Naše doposud zajištěné peníze na volební kampaň z darů kandidátů a příznivců (doposud 106.000,- Kč + 10.000,- Kč) jsou nesrovnatelné s mnoha milióny velkých stran o jejichž původu není nic bližšího známo.

Kandidátka odborníků Změna 2012 nechce být spojovaná se spornými (prošetřovanými) kauzami kolem Davida Ratha nebo jinými. „Ctíme presumpci neviny a přejeme paní Ivaně Salačové, aby se obhájila v probíhajícím vyšetřování. Po diskusi, jak s penězi naložit, bylo rozhodnuto, že děkujeme dárkyni za finanční podporu, ovšem nemůžeme ji v této situaci přijmout a dar bude v průběhu pondělka vrácen,“ uvedl mluvčí Změny Milan Hamerský.

Vyzýváme ostatní středočeské kandidátky, především ČSSD (kauza Rath) a ODS (kauza IZIP), aby rozkryly svoje financování volebních kampaní tak, aby bylo kromě deklarované výše vidět na přijaté dary, zda nejsou od firem nebo osob spojených s korupčními kauzami nebo s firmami, které mají veřejné zakázky od měst, ve kterých uvedené strany (spolu) vládnou.

Podobné příspěvky