Podprůhon se dočkal. Diskutuje se rekonstrukce za 130 milionů

Zpustošená čtvrť Kladna, do které lidé zabloudí jen díky Kladenským dvorkům, se konečně dočkala své rekonstrukce. Akce s krycím názvem „Zatraktivnění a oživení historické části centra Kladna – Podprůhon“ právě začala a na co se tamní obyvatelé mohou těšit?

Nové veřejné osvětlení, opravené silnice, chodníky, opěrné zdi a v neposlední řadě inženýrské sítě. To celé by se mělo zvládnout s investicí 130 milionů korun, kterou z větší části pokryje „krachující“ Evropská unie.

Podle Českého rozhlasu mají obyvatelé Podprůhonu největší obavy o svá obydlí, která by mohla vlivem stavebních prací začít praskat. Toto riziko připustila i stavební firma která se bude Podprůhonu věnovat, proto zřídila speciální tým, který se rizikům věnuje.

Podprůhonští konečné realizaci stavebních prací přesto nevěří, protože opravy se diskutují už několik let a ještě nedospěly do konečné fáze. Nyní celý projekt možná postoupí do takové fáze ze které už nelze couvnout.

Pro ostatní kladenské obyvatelstvo znamenají opravené silnice v Podprůhonu snadnější a kratší cestu na Ostrovec ze „skorocentra“ města.

Podobné příspěvky