Medvídek Kuky bude slavit v Kladně

Nejnovější filmový příběh Jana Svěráka se dočká pokračování v Zámecké galerii v Kladně. Od 21. června až do konce prázdnin se zde bude konat výstava k filmu Kuky se vrací.

Kukyho cesta bude pokračovat do Kladna, přímo na Zámek. Společně s Hergotem, Anuškou, Plazivcem, Chorošem a Dubákem zde stráví letošní prázdniny. V kladenské Zámecké galerii znovu vyrostou filmové kulisy, prostory galerie tak obrostou mechem a stromy. „Děti se můžou těšit na Kukyho v nadživotní velikosti, na jiné postavičky se budou dívat naopak kukátkem. Celá výstava se ponese v duchu lesních dobrodružství, která děti znají z filmového plátna,“ prozrazuje ředitelka Zámecké galerie Blanka Bendlová.

S nápadem uspořádat výstavu k filmu Kuky se vrací právě v Kladně přišel kladenský primátor Dan Jiránek. Příběh vzniku výstavy je také tak trochu pohádkový. „Česká televize vysílala příspěvek o filmu Kuky se vrací a Jan Svěrák se tam svěřil, že by rád k filmu připravil i výstavu. Dokonce říkal, že by se mu líbilo, kdyby výstava byla na zámku. Hned mi bylo jasné, že mu nabídneme spolupráci,“ říká Dan Jiránek. Dohoda přišla prakticky ihned a věci nabraly rychlý spád. Výstava bude připravena během několika dní a slavnostní vernisáž se bude konat v pondělí 21. června večer.

„Jsem rád, že se nám podařilo domluvit realizaci výstavy tak rychle. Trefili jsme se na konec školního roku, kdy už má většina dětí známky uzavřené a přichází ta nejzábavnější část školy, kdy se jezdí po exkurzích a na výlety do přírody. Výstava k filmu Kuky se vrací by tak mohla přilákat nejen děti z Kladna a okolí, ale třeba i ty z Prahy nebo dalších středočeských měst,“ dodává Dan Jiránek.

Podobné příspěvky