Kladno pomůže natočit film Lidice

I díky podpoře města Kladna se podaří rozjet odvážný filmový projekt o lidické tragédii, jež se chystá natočit Alice Nellis podle scénáře Zdeňka Mahlera.

Lidická tragédie představuje smutné chvíle naší historie. O životě lidí, které zasáhla, bude vypovídat chystaný film Alice Nellis. Scénář Zdeňka Mahlera popisuje události skrze obyčejné mezilidské vztahy. Ještě nedávno to přitom vypadalo, že se natáčení filmu nakonec neuskuteční. I přes skvělé herecké obsazení (Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Matěj Hádek, Martha Issová, Ivan Trojan a řada dalších) se producentům nedařilo sehnat zbývající část finančních prostředků.

Vedení města Kladna se rozhodlo ambicióznímu filmovému projektu pomoci. Rada města odsouhlasila vyčlenění 150 tisíc korun z městského rozpočtu. Město navíc filmařům nabídlo autentické prostory bývalé služebny gestapa a školní tělocvičny, kde byly drženy lidické ženy.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo najít potřebné finanční prostředky a můžeme přispět ke vzniku tohoto filmu,“ řekl náměstek primátora Vojtěch Munzar. Město svou pomoc konzultovalo se zástupci Ministerstva kultury, s ředitelem Památníku Lidice i s vojenskými historiky. Filmařům pomůže se zajištěním některých exteriérů i interiérů. “Velice se těším na spolupráci. Měl jsem možnost pohovořit s autorem scénáře Zdeňkem Mahlerem a byl jsem velmi potěšen rozsahem jeho znalostí o lidické historii a souvislostech,“ dodal primátor Dan Jiránek.

Podle producenta filmu, Adama Dvořáka, by se mělo začít natáčet v červnu letošního roku. Na premiéru si diváci počkají do příštího roku.

Podobné příspěvky