Na úřad v Kladně přes internet

Kladenský magistrát již více než rok nabízí občanům možnost zarezervovat si termín své návštěvy na úřadě přes internet. Lidem tak významně ušetří čas.

Zaregistrovat vozidlo, vyměnit řidičský průkaz, zařídit cestovní pas či zadat změnu do občanského průkazu, to všechno jsou agendy, které ještě nedávno vyžadovaly spoustu papírování a hodně času. Díky systému rezervace agend on-line přes webové stránky města dnes lidé ušetří hlavně čas.

„Dlouhé čekání ve frontách na úřadě je už minulostí. Chceme lidem maximálně zpříjemnit komunikaci s úřadem a díky zavedení rezervací agend on-line se to daří,“ říká náměstek primátora Miroslav Vacek.

Na webových stránkách www.mestokladno.cz si mohou lidé zarezervovat termín, který se jim hodí nejvíce, vyplní své kontaktní údaje a vygenerují si číslo, pod kterým jej úředníci ve smluvený termín zavolají k přepážce.

Rezervaci po internetu zavedl kladenský magistrát na podzim roku 2008 a nejdříve se týkal jen úseku evidence vozidel. Na jaře následujícího roku se tato služba rozšířila i na ostatní agendy. „Zkušenosti s touto službou jsou velmi dobré, o čemž svědčí řada pozitivních e-mailů. Největší zájem je celoročně o úsek evidence vozidel a v sezoně potom o cestovní doklady,“ doplňuje Miroslav Vacek. Službu v loňském roce využily asi tři tisíce kladenských občanů.

Podobné příspěvky