Policie dopadla postrachy čerpacích stanic

Ilustrační foto
Kladenští policisté potřebovali necelý měsíc na dopadení dvou mladíků, kteří přepadávali benzínové čerpací stanice. Policisté oběma pachatelům připisují celkem čtyři přepadené čerpací stanice na Kladně, okresech Beroun, Rokycany a Rakovník.

Policie dopadla dva pachatele, 22 letého muže z Kladna a 21 letého muže z Kladenska, na základě operativních šetření a spolupráce náhodných svědků. Policisté nejprve vyšetřovali loupež čerpací stanice, ke kterému došlo 26. prosince 2010 v obci Buštěhrad. V průběhu vyšetřování bylo zjištěno, že se mladíci podepsali nejen na loupeži v Buštěhradu, ale že mají prsty i ve třech dalších a to na čerpacích stanicích v okrese Beroun, v okrese Rokycany a poslední jejich akce byla provedena na Rakovnicku.

Lupiči používali dvě krátké střelné plynové zbraně a jednu dlouhou střelnou zbraň přičemž nevyužívali žádného maskování. Na místo této trestné činnosti se dopravovali převážně vozidlem Škoda Octavia, na kterém vyměňovali značky SPZ, které byly odcizené z jiných vozidel.

Každá jejich akce byla důkladně promyšlena. Při žádném přepadení nedošlo ke zranění osob. Celkem byla odcizena finanční hotovost ve výši necelých 90 000,Kč a dále láhve s alkoholem, cigarety a dobíjecí kupony na všechny operátory. „Vzhledem k rychlému zákroku a operativní činnosti kriminalistů si podezřelí mladíci nestačili této své naloupené kořisti užít ve svůj prospěch ani jeden měsíc,“ dodává nprap. Jana Šteinerová.

Podezřelí mladíci byli umístěni do policejní cely a byl podán podnět na vzetí do vazby. Dne 20. ledna soudce návrh na vzetí do vazby přijal a následně byli oba obvinění eskortováni do vazební věznice v Praze. V současné době jsou obviněni z trestného činu loupeže formou spolupachatelství a hrozí jim max. trest odnětí svobody ve výši 10 let.

Podobné příspěvky