|

Kladno oslavuje první vítězství v sezóně

Hokejisté HC Vagnerplast Kladno se dočkali první výhry v extraligové sezóně. Po samostatných nájezdech 9. kola Kladno porazilo Plzeň s konečným stavem 4:3. Jako jediný úspěšný střelec byl Jaroslav Kalla.

První gól přišel už v páté minutě zápasu, kdy využil šance špatného střídání Plzně Kafka, který prostrčil puk mezi Přikrylovy betony. Kladno se však z vedení dlouho neradovalo, protože ke konci 9. minuty skóroval pod horní tyč hráč Plzně Straka. S další šancí přišel Kalla bohužel trefil pouze brankáře plzeňského týmu.

První gól druhé třetiny vstřelil opět hráč kladenského celku Petr Kafka a vrátil tak vedení na stranu Kladna. Ve 27. minutě hrála Plzeň dvojitou přesilovku a stačilo pouhých 27 vteřin aby ji využili. Straka nádhernou nahrávkou našel Vlasáka který strčil puk do prázdné branky. Kladno mělo také svoji dvojitou přesilovou hru, ale za celou minutu a půl ji nedokázali využít, za což je poté potrestal Sýkora a poslal Plzeň do vedení 3:2.

Kladno se ve třetí třetině snažilo dlouho vyrovnat zápas. Vzkříšení přišlo v 51. minutě když se dokázal uvolnit Látal aby zavěsil puk za Přikrylova záda. Chvilku na to měl volné brankoviště hráč Plzně, ale nedokázal zakončit gólovou akci. V 54. minutě měli šanci opět kladenští, jenže Treille orazítkoval jen tyč, rána to však byla vskutku obrovská a cinknutí znělo celým stadiónem.

Další gól nepadl ani v prodloužení a tak přišel čas na samostatné nájezdy. Zde neproměnili svoje šance hráči Plzně a z kladenského celku jediný proměnil nájezd Jaroslav Kalla a svým gólem dokázal Kladnu získat první vítězství v sezóně.

HC Vagnerplast Kladno – HC Plzeň 1929 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)

Na hráčích nebyl znát strach z nedávné exkurse do hutí Poldi, kterou asi jako jediní neodsuzujeme.