Kino Hutník začíná modernizaci technického zázemí

Kino Hutník čeká rychlá technická revoluce, která zlepší kvalitu zvuku i obrazu. O plánu modernizace se mluví již nějakou dobu a teď se fanoušci filmů dočkali. Co bude nového?

Provozovatel kladenského kina Hutník „Pavel Volf“ na Facebooku prozradil modernizační plány technického zázemí.

Audio technologie v kině Hutník, jak jsem již dříve informoval bude probíhat v kině Hutník kompletní přechod na digitální technologie, jak zvukové, tak i obrazové části. V současnosti je objednána kompletní zvuková technologie a to pro Vás, znalé konkrétně tyto komponenty: Processor Dolby CP650 s digitálními …snímači Dolby Cat. No. 702,… toto zařízení zajišťuje Digitální zvuk jak z klasických 35mm promítaček, tak i z nové digitální promítačky ,která bude instalována následně. Na sále budou instalovány Reproduktory značky K.C.S., celkem bude instalováno 21 reproduktorových soustav, zároveň bude vyměněno také promítací plátno za nové, zesilovače byly vybrány od firmy QSC. Myslím , že se máme na co těšit .

Informace je značně výmluvná a na své si jistě přijdou zejména technoidi. Geekové. Výměna audio technologie by měla být hotová do poloviny října.

Stručně z návštěvy kina

Nedávno jsem zaskočil do kina Hutník na snímek Kuky se vrací a co mě nemile překvapilo bylo skutečně žalostné zvukové vybavení promítacího sálu. Člověk který je zhýčkán z moderních sálů multikin si musí na zvuk přivyknout. Tento nedostatek mi vadil nejvíce a je dobře že bude brzy vymazán z historie kina.

Obrazovou stránku rozebírat nebudu, abych řekl pravdu ničeho zvláštního jsem si nevšiml. Přijde mi to stejné jako v moderních kinech. Dost možná je to tím že patřím ke generaci která pamatuje ještě černobíle televize nebo mám jen špatný zrak zkažený prací u PC monitoru.

Co mi dále vadilo, jistě za to nemůže kino samotné, jsou tvrdá sedadla. I když jsou polstrovaná tak vám mohu prozradit že po půl hodině mě značně bolela zadní sedací část. Jsem rozmazlený konzument…. Od další návštěvy mě to však neodradí, ale až bude dobrý zvuk. Čemu jsem se divil nejvíce byla chybějící dojička peněz, v podobě předraženého popcornu a coly.

Podobné příspěvky