divadlo Kladno

Městské divadlo chystá od 1. října muzikál Othello

divadlo KladnoVelkolepé drama dle anglického dramatika Williama Shakespeara uvede Městské Divadlo Kladno v divadle Lampion už 1. října, ale ve zcela novém kabátku. Půjde totiž o „nostalgický muzikál o lásce, žárlivosti a touze po moci,“ tedy muzikál, který se zrodil z Shakespearovy tragické hry Othello, mouřenín benátský.

Tvůrci muzikálového Othella upravili tak, že ubrali táhlých monologů a zbytečných řečí a naopak obohatili drama o písně známých autorů: Michael Kocáb, Vlasta Redl, Zuzana Navarová a další. A ptáte se proč to tak udělali? „Myslíme si, že jednou dobře zvolenou písní dokáže postava často vyjádřit víc, než dvoustránkovým monologem, kde všechny své pohnutky doslovně vysvětluje. Vytrácí se pak její tajemství,“ říká režisér inscenace Ondřej Pavelka.

Hlavním tématem hry bude intimní příběh, který začíná docela nevinně jedním večírkem, ze kterého se postupně vyvine boj o místo na slunci, ve kterém přežijí jen ti nejprohnanější. Tvůrci inscenace přiznávají . „I přesto, že je Othello podle tvůrců inscenace jedním nejzlejších Shakespearových dramat, v této nostalgické muzikálové verzi má vedle krutosti a chladnokrevné vypočítavosti nezbytně své místo něžnost, lehkost a vtip.“

Zdroj: www.divadlokladno.cz

Podobné příspěvky