Kladno je v přístupu veřejné správy nejlepší z celé ČR

V celorepublikovém srovnávacím výzkumu Město pro byznys obsadilo Kladno 32. místo z celkem 205 hodnocených měst. V jednom z hodnocených kritérií však zvítězilo. Průzkum ukázal, že Kladno je nejlepší v Přístupu veřejné správy.

Po prvním úspěchu, kdy Kladno obsadilo celkově druhé místo v krajském kole výzkumu Město pro byznys, kde se u 26 měst hodnotilo na 50 různých kritérií, se Kladnu dařilo i v rámci celorepublikového srovnání.

V rámci celé ČR je totiž první v kategorii Přístup veřejné správy. Hodnoceno bylo rychlé a vstřícné vyřízení žádosti, internetové stránky, rychlá elektronická komunikace, navigační systém a celkově informační otevřenost a vstřícnost k občanům a podnikatelům. Kladně hodnocen byl také nadprůměrný počet úředních hodin, kterých úřad nabízí 27 týdně, což je třeba nejvíce v kraji. Oceněno bylo v rámci této kategorie také hospodaření města, schopnost získávání dotací a výše financí věnovaných na dopravu.

„Takto dobrý výsledek v rámci celé ČR je skvělou zprávou. Je pro nás ale závazkem pokračovat v současném trendu a náš servis občanům i podnikatelům dále zlepšovat,“ komentoval úspěch primátor Kladna Dan Jiránek.

Cílem celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, je každoročně nalézt místo s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Dle padesáti kritérií, která jsou rozděleny do šesti základních oblastí – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, přístup veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli – je hodnoceno 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských správních obvodů.

Zdroj: mestokladno.cz

Podobné příspěvky