Místo pokuty chtěli uplácet, teď je čeká trestní stíhání

Ilustrační foto. Zdroj: policie.cz
Hned dva případy uplácení během několika hodin museli řešit dopravní policisté na Kladně. Drzost některých řidičů je nehorázná. Policie České republiky se podělila o dva zážitky z uplácení.

První případ podplácení se stal v pátek v dopoledních hodinách v Kladně v ulici ČSA. Dopravní policisté prováděli hlídkovou činnost v centru města a ve vozidle, které jelo před automobilem policie uviděli telefonující řidičku. Řidičku pár metrů sledovali a ta své auto po chvíli zastavila v odstavném pruhu. Hlídka přistoupila k vozidlu a vyzvala ženu, aby předložila osobní doklady a doklady k vozidlu. Po předložení potřebných dokumentů policista sdělil osmatřicetileté řidičce, že důvodem kontroly je její telefonování během řízení vozidla.

Žena svůj přestupek uznala, ale obhajovala se tím, že spěchá na domluvenou schůzku a místo setkání nemůže najít, jelikož město nezná. Policisté jí za přestupek udělili blokovou pokutu ve výši 1.000,- Kč, které jim řidička předala. Odmítala ale převzít pokutové bloky s tím, že nebude nic podepisovat a pokutu chce řešit bez bloků, aby nepřišla o body. Dále se holedbala, že zná plno právníků a policisté jí nic nedokážou. Žena tedy nakonec nebyla řešena jen za přestupek v dopravě, ale i za trestný čin podplácení, za což ji hrozí vězení na jeden rok až šest let.

Druhý případ řešili kladenští policisté v noci z pondělí na úterý. Krátce před jedenáctou hodinou zastavila policejní hlídka dvacetiletého řidiče osobního vozidla Audi A3 v Kladně Kročehlavech. Z důvodů ověření řidičského průkazu policisté muže vyzvali, aby se dostavil na místní obvodní oddělení. Tam bylo provedenou lustrací zjistěno, že měl v minulosti vysloven zákaz řízení motorových vozidel a v současné době je v evidencích veden jako neřidič pro porušení dopravních předpisů.

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Posléze podezřelý spontálně uvedl, že v pátek se vrací do své rodné země, tudíž řidičské oprávnění potřebuje, aby mohl cestu uskutečnit. Nabídl proto strážcům zákona finanční hotovost 6.000,- Kč, když nebudou jeho přestupek sepisovat a pustí ho domů bez toho, aby skutek zaevidovali a řešili. Poté, co muž nabídl policistům výše zmiňovaný úplatek, vyšetřovatel zahájil jeho trestní stíhání pro podezření z trestného činu podplácení. Policisté oddělení hlídkové služby opět využili služební záznamové zařízení a celý zákrok si zazanamenali na služební minikameru.

Zdroj: Policie.cz

Podobné příspěvky