Nesmyslné otázky u pracovního pohovoru. Bohužel i takové musíte zodpovědět

Práce má Kladno značný nedostatek a zaměstnavatelé, kteří hledají do svých řad další posily, si vymýšlejí čím dál nesmyslnější výběrová řízení při kterých zůstává rozum stát, ale tazatel se při každé další položené nesmyslné otázce cítí víc „cool“. Bohužel pokud chcete pracovat v jeho společnosti musíte hrát jeho hru i když je nesmyslná a zbytečná.

Jednou z takových otázek při pracovním pohovoru bývá: Proč chcete pracovat u zrovna naší společnosti? V této otázce se vyžívají zejména ty osoby, které s vedením pracovních pohovorů nemají žádné zkušenosti a pokud nějaké mají, tak jsou bohužel špatné. Taková otázka je natolik nesmyslná, že si člověk který se na něco takového táže ani neuvědomí, že společnost pro kterou pracuje je z pohledu koncových zákazníků zcela neviditelná – tedy neznámá a konkrétní informace o společnosti jsou nedohledatelné.

Konkrétní zkušenost má paní Blanka z Kladna, která hledala ke studiu nějaký přivýdělek. V novinách nalezla inzerát nabízející pracovní pozici uklízečky na který odpověděla. Společnost si ji za několik dnů přizvala k pracovnímu pohovoru, kde byla jedna z otázek. Proč chcete dělat uklízečku u naší společnosti? Samozřejmě už tak nezkušený personalista vyhodnotí odpověď typu: Chci si vydělat peníze, jako špatnou, protože v příručce kterou si obstaral na internetu je jasně napsáno, že pouhá finanční motivace je špatná, ale už si v hlavě nedokáže správně vyhodnotit, že nikdo nemá v životě takový směr jehož hlavním posláním by bylo dělat uklízečku.

Podobné příspěvky