|

Otakar Vejvoda mohl zase hrát za Kladno

Foto. hc-kladno.cz
Jeden z členů slavné kladenské „blue line“ Otakar Vejvoda byl blízko velkého návratu na kladenský zimní stadion. Nakonec všechny plány na velký comeback zmařily zdravotní problémy.

Otakar Vejvoda se koncem října vrátil do Kladna na krátkou návštěvu ze Švédska. V tu dobu si také zatrénoval s kladenskými hráči a zapojil se do přípravy.

„Vypadalo to výborně. Spolu s jeho bratrem Martinem a Pavlem Paterou jsme Otu přemluvili k návratu. Zvládl dva tréninky, ale pak se mu vrátily problémy se steheními svaly. Je to škoda, při nácviku přesilových her si to s Patýsem dávali do prázdné branky. Vypadalo to skvělě,“ rozplýval se výkonný ředitel klubu Milan Volf.

Místo na Otakara Vejvodu se fanoušci Vagnerplastu mohou těšit na návrat Vítězslava Bílka. Ten před startem sezony onemocněl zápalem plic. „Teď už jsem v pořádku, naplno trénuji a těším se na zápas s Libercem,“ potvrdil Bílek.

Hbitý útočník Otakar Vejvoda debutoval v kladenském dresu, potažmo v domácí extralize během sezóny 1990/91. Kladno dávalo svým talentům dostatek prostoru, o čemž svědčí i 35 odehraných zápasů na jeho kontě, během kterých si připsal 5 bodů za 2 branky a 3 přihrávky. V druhé sezóně odehrál o zápas více a i bodovou bilanci vylepšil na 11 bodů (6 + 5).

Rok 1995/96 bude patřit mezi to nejpříjemnější co se v profesionální kariéře dravého forvarda událo. Řada P + P + V nadále ničila soupeře, ale jako samotnému Kladnu se už tak nedařilo. Sladkou odměnou však byl světový šampionát, který se pořádal ve Vídni. Český lev prochází turnajem s patřičnou lehkostí a svět se nestačí divit, co ti šikovní mladíci z Kladna předvádějí. Fanoušci tleskají i drobnému útočníkovi, který se nezalekne ani řízných Američanů a bojuje o každý centimetr ledu a svůj famózní výkon završuje i dvěma brankami. Český celek se tak po jedenácti letech stal opět králem světového hokeje.

Velká očekávání jsou kladena zejména na Světový pohár, kde naše soupiska čítá všechny hvězdy z nejslavnější ligy světa, nicméně nastává úplný kolaps a mistři světa jsou nedůstojným soupeřem i pro Němce. Samotný Vejvoda odehrává dva zápasy s horečkou a nemůže odevzdat na ledě všechno. Od té doby kariéra populárního hokejisty mířila strmě dolů. Služby kladenského tria si předem zamlouvá celek AIK Stockholm, ale právě tam přichází budoucí problémy.

Tvrdý tréninkový režim a špatný přehled kondičního trenéra zapříčinil postupný zdravotní kolaps křídelního útočníka. Únava a vysílení se stupňovalo a bylo jisté, že zdraví české hvězdy se podlamuje každou sekundou. Poslední utkání své poměrně krátké kariéry odehrává v lednu 1998, od té doby musel absolvovat nespočet vyšetření, které měly odhalit příčinu veškerých problémů se svalstvem na nohách.

Podobné příspěvky