Město bude letošní rok šetřit

radnice kladnoZastupitelstvo bude v polovině února schvalovat návrh rozpočtu pro rok 2011. Podle dostupných informací bude město hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který přesáhne 2 miliardy korun.

Záměrem města bylo, sestavit vyvážený rozpočet, to znamená, že město neutratí více než si může dovolit, říká náměstek primátora Miroslav Bernášek. Letošní rok se zapíše do dějin České republiky jako rok snižování výdajů ve všech sférách. Město Kladno bude letos také šetřit a to i za předpokladu, že bude hospodařit s více penězi než rok minulý.

Podle primátora Dana Jiránka je hlavním úkolem města i nadále snižovat náklady. „Výrazně se nám snížil státní příspěvek na výkon přenesené působnosti státu, přičemž rozsah služeb se naopak navyšuje. Příjmovou kapitolu se tedy snažíme dorovnávat například dotacemi,“ informuje primátor Dan Jiránek.

Spořit bude město především v provozních nákladech. Město například snižuje náklady investicemi do zateplování budov a díky tomu se šetří prostředky za energie. „Podařilo se nám také výrazně snížit ceny za telefonování, kdy jsme tyto služby poptali hromadně,“ uvádí příklad úsporných opatření primátor Dan Jiránek.

Kde naopak město utratí více financí je oblast životního prostředí. Na 116 milionů se může těšit sport. „Rozpočet na sport bere v úvahu rekonstrukci haly BIOS a dalších sportovišť. Prioritou je pro nás podpora mládežnického sportu. Obecně se dá říct, že bude více peněz pro mládež a méně na provoz,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Zdroj: www.mestokladno.cz

Podobné příspěvky