Fotbalisté Kladna vyhráli turnaj v Barceloně

Mladí fotbalisté z SK Kladno si o víkendu přivezli z Barcelony zatím nejcenější trofej. Ve španělském Pineda de Mar vyhráli mezinárodní turnaj Whitsuntide Tournament 2010, kterého se zúčastnilo přes 191 týmů z osmi států.

Základní skupina se odehrála na hřištích v sousedních městečkách Blanes a Malgrat. V prvním utkání porazili kladenští žáci německý tým SpVgg Durlach-Aue 2:1. Góly vstřelili Jakub Šimůnek a Ondra Putík.

Ani to nebyl konec. V semifinále čekal rumunský Scoala Marius Baciu a další vítězství s čistým kontem a dvěma vstřelenými góly. Tentokrát se radovali Jakub Šimůnek a Tomáš Racocha. „I když jsme se dost trápili v koncovce, tak jsme zápas zvládli. Oba góly jsme dali v posledních osmi minutách utkání. Hned po něm jsme se odebrali na stadion Pineda de Mar, kde se hrály všechny finálové zápasy a konal se tam i závěrečný slavnostní ceremoniál. Na přesun jsme měli pouze pětačtyřicet minut, ale všechno jsme zvládli,“ popisuje poslední chvíle před finálovým soubojem Pavel Henzelín.

Svěřenci trenérů Škváry, Rajgla a Trejbala si tak po 2. místě z italské Pisy přivezli domů svůj zatím nejcennější pohár ze zahraničního turnaje.

Zdroj: Skkladno.cz

Podobné příspěvky