Kladno začíná stavět skatepark

Když bude přát stavařům počasí může na konci listopadu stát v Kročehlavech skatepark za sedm milionů plus měsíční pronájem.

Stavět se mělo podle původních plánů již v červnu. Město však muselo opakovat výběrové řízení, protože předchozí nabídky převyšovaly maximální stanovenou cenu. Na druhý pokus se výběr podařil a stavaři mohou začít.

„Chceme, aby si skateboardoví fandové stihli nové hřiště užít ještě v této sezoně. Pozemek už je připraven a zahájení stavebních prací tak nic nebrání,“ řekl první náměstek primátora Miroslav Bernášek.

Skatepark nakonec bude stavět firma Mystic Constructions, která byla i autorem projektu a má s výstavbou podobných projektů zkušenosti. V minulosti postavila v Berouně Skateplazu, či skateparky ve Frýdlantě a Dolních Břežanech.

Skatepark bude kompletně betonový a bude umožňovat jízdu nejširší skupině sportovců na skateboardu, BMX kolech i in–line bruslích. Členitost překážek s různými výškami a rozdílné obtížnosti bude zárukou, že začínající jezdec bude mít po zvládnutí základních dovedností možnost dále se zdokonalovat. Nestane se tedy, že by vyčerpal možnosti provádění nejrůznějších triků a jízda ve skateparku ho přestane bavit.

Cena za výstavbu skateparku přesahuje 7 milionů Kč. Pozemek na kterém bude skatepark stát, má město pronajaté od začátku letošního roku od Českých drah. Měsíčně za něj platí pronájem kolem 7800 korun. Město má v plánu tuto plochu postupně získat do svého vlastnictví.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Tam je někde takový pozemek že se tam vejdou tyhlety atrakce jo. Kdyby radši pořádně opravili silnice a přejezdy něž tyhle blbosti.

Komentáře jsou uzavřeny.