volba pro kladno

Ministerstvo vnitra prošetřuje prodej pozemku na náměstí Svobody

volba pro kladnoSporný postup při prodeji pozemku na náměstí Svobody aktuálně prověřuje ministerstvo vnitra. Děje se tak na základě podnětu Volby pro Kladno, která upozornila mimo jiné na vágní specifikaci klíčové lokality v centru města. „Ministerstvo přijalo náš podnět a považuje ho za relevantní, což dokazuje i zahájené správní řízení,“ řekl dnes předseda Volby pro Kladno Milan Volf. O výsledku řízení bude VPK podle jeho slov nadále informovat.

Pochybnosti o plánované výstavbě na náměstí Svobody navíc v těchto dnech ještě sílí. Volba pro Kladno obdržela jasné dokumenty, které vedou k závěru, že celý „projekt“ má s velkou pravděpodobností od počátku spekulativní charakter. „Závažnost těchto důkazů je značná. Považujeme proto za seriozní představit je až na zasedání zastupitelstva 17. dubna, kde budeme žádat jejich vysvětlení a vyvození patřičných závěrů,“ doplnil Volf. Na úterním jednání zastupitelstva VPK rovněž předá zastupitelstvu petici občanů proti tomuto projektu, kterou již podepsalo cca 3000 obyvatel.

Dosud největší petiční akce v novodobé historii Kladna dokazuje, že obyvatelům není osud centra jejich města lhostejný. Poděkování podle Volfa patří kladenským architektům za pomoc při formulaci petice a požadovaných bodů, stejně jako dalším subjektům včetně sdružení Lepší Kladno a podnikatelům, kteří poskytli zázemí pro petiční místa.

Volba pro Kladno
Tisková zpráva

Podobné příspěvky