Nepoučitelní motoristé. Nedělejte z auta trezor!

Ilustrační foto. Foto: Wikipedia.org
Notebooky, peněženky, mobilní telefony, doklady, ale třeba i sluneční nebo dioptrické brýle. To jsou nejčastější předměty, které řidiči zapomínají na sedadlech svých automobilů.

Rok co rok policie České republiky nebo neziskové organizace varují, aby řidiči nedávali příležitost nenechavcům. Je to marné, je to marné, je to ….!

U většiny případů, které jsou oznámeny na policii se dá jednoduše zabránit, kdyby lidé dávali větší pozor, nebyli roztržití a uspěchaní. Ostatně takový člověk nemá za volantem motorového vozidla co pohledávat. Ohrožuje tak nejen sebe, ale i ostatní lidi kolem sebe.

„Všichni řidiči i spolujezdci by si měli především uvědomit, že Auto není trezor!“, říká nprap. Jana Šteinerová.

V nedávné době musela kladenská policie například řešit případ před obchodním domem Baumax. Na parkovišti, jeden z nenechavců násilně vyloupil osobní automobil Opel. Z auta si odnesl batoh, notebook s příslušenstvím, dva mobilní telefony, peněženku a platební kartu. Vzniklá škoda se blížila 24 000,- Kč.

Policie dbá také na prevenci a při své obvyklé pochůzce nalezli v Kladně odemčené vozidlo s rozházenými věcmi. Policie celou věc oznámila majitelce vozu, která při důkladné prohlídce zjistila že jí byla odcizena navigace v hodnotě přes 1000,- Kč.

Podobné příspěvky