|

Po tréninku ledovou sprchu

Není tomu tak dávno, co si Rada města Kladna při schvalování třicetimilionové dotace pro hokejový klub vymínila použití nejméně sedmi milionů na masivní podporu mladých kladenských hokejistů.

Najdou se ale tací, kteří stále berou mládež jen jako doplněk nebo snad i přítěž k extraligovému týmu a hodlají na ní šetřit.

Alespoň takový pocit člověk získá po přečtení žádosti vedení hokejového klubu, aby vlastník zimního stadionu, kterým jsou Sportovní areály města Kladna, odpojil v dorosteneckých sprchách na letní sezónu teplou vodu. SAMK toto sice nejprve učinil, protože splnit požadavek nájemce mu ukládá smlouva, ale Rada města nyní rozhodla jinak.

„Přesto, že pokyn vedení klubu zněl vypnout mládeži teplou vodu, Město to považuje za zcela nepřijatelné, ba nehorázné. Proto ihned zajistí opětovnou dodávku teplé vody,“ podivuje se nad jednáním klubu kladenský primátor Dan Jiránek.

„Mládež musí mít zajištěny hygienické podmínky pro letní přípravu. Takto šetřit na mládeži, kterou my naopak velmi podporujeme, opravdu nelze. Představte si, že po náročném tréninku jdete ze šatny přes celou halu do jediných sprch, kde teče teplá voda,“ dodává k nucenému otužování naordinovaném mládeži vedením hokejového klubu první náměstek kladenského primátora, Miroslav Bernášek.

Součástí HC Kladno je v současné době vedle ligového mužstva také 20 mládežnických družstev a hokejová přípravka.

Město Kladno dává minimálně během posledních pěti let nejvyšší dotace do hokeje ze všech hokejových měst v ČR.

Podobné příspěvky