Nejnovější klip Davida Kollera je venku

David Koller natočil videoklip k písni Ty a já, singlu z nového alba David Koller – Teď a tady, které vyjde koncem listopadu.

Videoklip Ty a já je od 12. října volně ke stažení na oficiálních webových stránkách Davida Kollera www.davidkoller.cz a bude nasazen v hudebních programech českých a slovenských televizí.

Tvůrci klipu – scénář a režie: Martin Krejčí, kamera: Štěpán Kučera, střih: Filip Malásek, produkce: Dawson (Šárka Oujezdská). Námět vznikl v květnu, natáčelo se v srpnu, kompletní postprodukce zabrala celé září. Obrazová podoba klipu se dokončovala v Londýně, ve společnosti Frame store (největší evropské studio už déle než 20 let vytvářející animace a vizuální efekty pro nejrůznější projekty, včetně oscarového Avatara nebo filmy Souboj Titánů, Sherlock Holmes) a ve společnosti The Mill (podepsána např. pod filmem Gladiator). Vizuální efekty dosáhly takové dokonalosti, že scéna uhoření Davida Kollera je považována většinou diváků za počítačovou animaci, ačkoliv David Koller podstoupil náročnou kaskadérskou přípravu a účastnil se nebezpečné scény osobně.

„Klip jsme dělali pro radost, navzdory podmínkám a rozpočtu. Pokusil jsem se zachytit náš pocit ze současné situace v hudebním průmyslu, který pobízí tvůrce dělat věci odvážně, pro radost a nezištně…,“ vysvětluje režisér Martin Krejčí okolnosti vzniku nového videoklipu. David Koller dodává: „Já jsem chtěl trochu ukázat neomezené možnosti bubeníka a soukromě mne – jako člověka hledajícího nové cesty – zajímalo, jak zní hořící bicí souprava.“
zdroj: 2media.cz

Podobné příspěvky