Primátorem Statutárního města Kladna zvolen Ing. Dan Jiránek

Kladenští zastupitelé zvolení v letošních komunálních volbách 15. – 16. října dnes složili slib na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Kladna.

Na programu prvního zasedání nového Zastupitelstva byla volba primátora a jeho náměstků, členů Rady města a zřízení výborů a podvýborů Zastupitelstva města Kladna včetně jejich předsedů a členů.

Primátorem byl znovuzvolen dosavadní primátor Ing. Dan Jiránek. Jeho prvním náměstkem je Bc. Zdeněk Syblík, dalšími náměstky jsou Ing. Miroslav Bernášek a Vojtěch Volf.

V Radě města zasednou vedle primátora a náměstků Mgr. Otakar Černý, který bude mít jako uvolněný člen Rady na starost oblast sportu a volného času, Miloš Vrchlavský, který taktéž jako uvolněný člen Rady bude dohlížet na oblast kultury, Filip Jícha, Stanislav Muláček, MUDr. Radek Poláček, Ing. Radek Větrovec a Pavel Volf.

Třiatřicetičlenné Zastupitelstvo se usneslo na zřízení tří jedenáctičlenných výborů. Předsedou Finančního výboru Zastupitelstva města se stal Ing. Tomáš Meisner, předsedou Kontrolního výboru byl zvolen Antonín Lingr a předsedou Výboru pro rozvoj se stal Pavel Volf.

Výbor pro rozvoj Zastupitelstva města má dále tři podvýbory. Předsedou tříčlenného Podvýboru pro energetiku a průmyslové zóny byl zvolen Mgr. Miroslav Vacek, předsedou čtyřčlenného Podvýboru pro cestovní ruch a volný čas se stal Mgr. Jiří Kunc, DiS. a předsedou tříčlenného Podvýboru pro bydlení se stal Ing. Vojtěch Munzar.

zdroj: www.mestokladno.cz

Podobné příspěvky